pátek 19. února 2021

Je to stejné

Stále na stejné notě  mi dny jdou.

Co napsat, abych nenudila.
Nějak jsem si zvykla každý týden,
třeba jen na skok,
se tady na blogu objevit.

Takže :

Že je náš okres stále uzavřený
a zatím žádné zlepšení situace se nekoná,
to jistě víte.

My stále odoláváme návštěvě nezvaného navštěvníka.
Ani v rodinách našich synů se tak zatím nestalo.
Hlavně, abych to nezakřikla, protože člověk nikdy neví.

Vnučka Hanka psala, že i v Saudské Arábii ze dne na den
vše zavřeli kromě obchodů s potravinami a některých okének.
Lidé si museli stáhnout do mobilů jakousi aplikaci, aby do obchodů
byli vpuštěni a ona i do práce.   
A to tam mají prý cca 300 nakažených za den.

Začátek týdne byl slunečný, takže vyčistit si hlavu,osvěžit mysl
pomůže příroda.Šedivá obloha mne ven až tolik neláká,
tak to  jsem pak spíš doma a věnuji se tomu,
co mne baví.Baví mne i číst.
Na blogu Lezarts jsem objevila zmínku o nové  knížce  Lucie Konečné Houpačky.
Moje kamarádka má koncem února narozeniny a tak jsem se rozhodla pro ni
knihu objednat.
Přečetla jsem si ji, to je jasné, nechci darovat  něco,
co by naturelu kamarádky neodpovídalo.

Myslím, že jsem se trefila.

Pokud na knížku narazíte, přečtěte si ji.


Co bych měla ještě tak napsat !
No snad to, že už se fakt těším hodně na jaro.


Přeji vám klidný víkend

a přívětivé dny posledního únorového týdne.

Hlavně ve zdraví !

Hanka

Díky za váš čas k nakouknutí sem ke mně.


 

19 komentářů:

 1. V téhle pro všechny nelehké době se musíme radovat i z mála. Třeba jen z toho, že venku svítí sluníčko, sníh jiskří, na stromech se objevila jinovatka, .... a že tu všechnu pomíjivou krásu můžeme vyrazit s foťákem zachytit, a pak se znovu radovat při prohlížení snímečků, jak se nám tu krásu podařilo zachytit.📷😊 Důležité je, že jste zatím všichni zdraví, i to je nemalý důvod k radosti.🧡
  Přeji spokojené dníky.🌞

  OdpovědětSmazat
 2. Souhlasím s Emou, je dobře, když se v této nelehké a divné době radujeme z maličkostí. Třeba z procházky v přírodě, když je pěkné počasí a dá se fotit. Hlavně, že jste zdraví, že se vám covid vyhýbá. Obdivuji co jsi vytvořila. A děkuji za tip na knihu.
  Měj pěkný víkend.

  OdpovědětSmazat
 3. Je to tak Hani, dny plynou tak nějak líně, jeden zataženo, druhý den sluníčko, jeden den -17°C, druhý den +4°C, to by se jednomu hlava rozskočila :-).
  I drobnosti a maličkosti však dokáží zpestřit den, jen je uchopit a radovat se.
  Včera volal syn, že kolegy manželka má vetřelce, takže určitě se o víkendu nestaví, z opatrnosti.
  Opatruj se.

  OdpovědětSmazat
 4. Hanko, krásná práce s háčkem i s fotoaparátem. Moc tě zdravím Jiřina z N.

  OdpovědětSmazat
 5. I já se těším na jaro- na sluníčko; na zelenou trávu....máš krásné koníčky - tvoření; loutky a čtení. I já to mám všechno s Lolinkou. Alespoň se v této době nenudíme.
  Hezký a poklidný víkend. A opatrujte se tam !!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Už jsem ze všeho dost otrávená, tak se snažím nějak si dny zpříjemnit. Občas procházka, blog, čtení, na ruční práce moc náladu nemám, ale doufám, že to zase přijde. Dobře, že se vám ta covidová potvora vyhýbá a jste celá rodina v pohodě. U nás je v tomto směru také klid, snad zůstane i nadále. MOc zdravím ☺

  OdpovědětSmazat
 7. Moc krásné fotografie přírody. Také se touláme v přírodě a doma se věnuji háčkování. Bohužel naši rodinu ten zákeřný covid dostal. V listopadu mladí v Chrastavě celá rodina a počátkem tohoto měsíce to "donesla" tady snacha z práce a než měla první příznaky, stačila nakazit celou rodinu, tak že marodili všichni čtyři. Nejhorší průběh měl syn, ale už se to prý zlepšuje. Přeji celé Tvé rodině klidné dny ve zdraví.

  OdpovědětSmazat
 8. Hani, díky za tip na knížku. Chtěla jsem napsat jak se daří vnučce daleko od domova a hle, ty jsi napsala sama. Je dobré udělat opatření dříve, než to nechat rozjet tak jak u nás. Držím palečky ať se vám ta potvora vyhne. ☺ ♥ ☺

  OdpovědětSmazat
 9. Hani, krásné fotky z procházky a nezávidím tu uzavírku u vás, my zavření sice nejsme, ale i tak jsme vesměs doma, stejně se nikam pořádně nedá jít, když je vše zavřené, jen se chystáme na Pustevny na ledové sochy a to nemáme tak daleko. Drž se a taky se už moc těším na jaro ;-)

  OdpovědětSmazat
 10. Příroda opravdu pomáhá a když se přidá sluníčko je to kouzelná kombinace v těchto zvláštních dnech. Hani, krásné tvoření máš. Přeji pohodový víkend ve zdraví. J

  OdpovědětSmazat
 11. Hani, máš hezké háčkované výrobky, to mám ráda. O uzávěrce u vás vím moc dobře, protože tam máme 2 vnučky. A další vnučku se snachou jsem neviděla rok, bydlí v Asii. Tak nám je smutno. Bydlíme kousek od lesa, takže chodím na procházky a doma se věnuju svému tvoření a dnes jsem začala s přebíráním a vyřazováním všeho ve skříních (to bude na dýl). Měj se hezky Lenka

  OdpovědětSmazat
 12. Hani, máme to všichni stejně. Já blahořečím za náš nápad spustit magazín, páč mám náplň dnů jasně danou. Krásně tvoříš. Nejvíc obdivuji to zvířátkové tvoření, to bych nedala. Měj pohodový víkend.

  OdpovědětSmazat
 13. Hani, co napsat - jsem moc ráda, že neklesáš na duchu a stále se umíš radovat z maličkostí! Když svítí sluníčko, jde to líp! Ruce máš stále v pohybu, deka je parádní!
  Drž se, moc tě zdravím, Helena

  OdpovědětSmazat
 14. Právě se potýká s nemocí syn a snacha už také pociťuje nějaké příznaky. Ještě, že jsme se s nimi nesetkali několik měsíců. Jsi šikovná, líbí se mi tvoje výrobky i fotky z přírody.

  OdpovědětSmazat
 15. Hani,mám to tak podobně.Věnuji se svým koníčkům,občas něco vyfotím a těším se na jaro.Poslední dny nás naladily,ale nevím...snad už nás zimu ničím nepřekvapí.
  Hezky jsi všechno zachytila na fotografiích.Knížku si píšu.
  Měj se hezky

  OdpovědětSmazat
 16. Hani, to já se moc nenudím, ba řekla bych, že jsem opět v jednom kole. Krásně tvoříš, na to já nemám ani ruce a ani čas. :o) Ale procházky jsou fajn a u vás je ještě sněhu, to je paráda. Dnes u nás slunečno, skoro jaro, a tak půjdu chvilku na zahradu. :o)
  Měj prima víkend. D.

  OdpovědětSmazat
 17. Tohle období je náročné pro všechny a troufám si tvrdit, že další týdny budou mnohem horší, než jsme si dokázali představit. Manuální práce mi vždy pomáhaly od nejhoršího a vznikaly tak největší skvosty. Přeji pevné nervy, klidnou mysl a hlavně zdraví! :)

  OdpovědětSmazat
 18. Hani, uháčkovala jsi hezkou deku i hračky. Bačkory jsou taky fajn.
  I kniha je dobrý tip na dárek pro kamarádku.
  A ráda si přečtu o vnučce v daleké cizině.
  Hezkou neděli. Hanka

  OdpovědětSmazat
 19. Není to snadná doba. Ale ono opravdu bude líp...

  OdpovědětSmazat

Za oknem proletuje sníh. Je po Velikonocích. Je čtvrtek a konec tohoto týdne  je tady coby dup.  Zv ěčnila jsem si moje letošní vajíčka pro ...