středa 24. listopadu 2021

Ach ten covid

Ach ten covid ! 

Těšila jsem se, že pojedeme v sobotu 20. 11. do Doudleb.
Nebyla jsem tam, je tam zámek, bylo by co fotit.
Jenže akce, kde jsme měli hrát naše představení
Punťovy Vánoce

byla zrušená. 

Tak alespoň nedělní představení
v Libčanech se konalo.
Tam jezdíme rádi, tam je dobře.
Ale i tam bylo znát, že covid koná své.
Vždycky plný sál, byl tentokrát zaplněný tak do poloviny.
Stačilo to, bylo pro koho hrát, ale přeci jenom taková ta
atmosféra v sále hospůdky v Libčanech, byla trochu jiná.


Pevně doufám, že páteční vernisáž vánoční výstavy u nás na Dřevěnce
se konat bude, taktéž i rozsvícení stromku na náměstí v neděli.

Advent se blíží, je tady coby dup.

Takže moje věncování začíná.

Zatím mám věnec na dveře jen pro sebe,
ale do soboty určitě zvládnu i ty, kterými obdarovávám
svoje kamarádky.


Dočetla jsem knížku. Docela dobrá se mi zdála.


Covidu naše rodina zatím odolává,ale
do mne se zakousl jiný vir.

Pan doktor pravil : ,,to máte pásový opar!".
No, mám to spíš v malém rozsahu,ale nepříjemné to  je.
Svědí to,pálí to a i trochu bolí.
Ovšem infekční prý nejsem, takže v ústraní být nemusím.

Takže to je zase trochu něco z mých dní.

Mějte se všichni fajn a hlavně buďte zdraví !!!

Hanka


Moc děkuji za vaše nakouknutí sem ke mně.19 komentářů:

 1. Covid se cpe fakt všude. Zkouší nás; co všechno sneseme.
  Ať se ti brzo vrátí zdraví. Já měla p. o. 3 týdny.

  OdpovědětVymazat
 2. Hani, je to zlá doba a covid se šíří rychle díky mnoha lidem, kteří na pravidla ochrany a dezinfekce prostě kašlou. Nenosí respirátory a tím ohrožují nejen sebe ale i lidi kolem sebe. Pásový opar je pěkné svinstvo. Hlavně Ti přeji brzké uzdravení.

  OdpovědětVymazat
 3. Hani, přeji tzi, aby ses uzdraqvila, pásový opar je vážná nemoc. Také ať můžete hrát, v Libčanech jsme loni byli a moc se mi to kolem kostela a u zvonice líbilo. Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 4. Hani, malý pásový opar jsem měla před lety, bylo to poté co jsem se prala s kampylobakterem. Držím palce ať jsi brzy v pořádku. Věneček se Ti moc povedl, je krásný.
  Opatruj se.

  OdpovědětVymazat
 5. Pásový opar jsem měla před pár lety v kombinaci se zánětem trojklanného nervu - taky zajímavá záležitost. Jenže v neděli právě na covid zemřela moje kamarádka, která to chytla ve zdravotnickém zařízení... Takže všechny věnečky a podobné jdou stranou. Smutek. ☻

  OdpovědětVymazat
 6. Je toho kolem nás opravdu moc a někteří lidé na to kašlou. Nenechají se očkovat a pak plní nemocnice těžkým stavem. Hani, přeji ti, aby tě ten opar brzo opustil, je to nepříjemní a bolestivé. Měj se krásně a drž se 😉

  OdpovědětVymazat
 7. Hani, věneček máš moc hezký, mám červenou na Vánoce moc ráda. Hlavně ať jsi brzy zdravá, na pásový opar trpěla moje teta. Opatruj se. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Hani,přeji brzké uzdravení. Věneček 1***🍀

  OdpovědětVymazat
 9. Haničko, Doudleby stojí skutečně za vidění, je to škoda. Co naděláme.
  Moc se mi líbí tvůj věneček!
  Přeji rychlé uzdravení!
  Helena

  OdpovědětVymazat
 10. Začínají se nám hatit předvánoční a vánoční plány, bohužel je to všude a možná bude hůř. My, aktivní holky, jsme na tom líp. Vždycky si najdeme nějakou náhradu, tvoření, pěknou knížku, pečení dobrot a hlavně kontakt s přáteli a rodinou, třeba pomocí internetu. Hlavně na to člověk nesmí zůstat sám. Pásový opar nějak řádí, postihl i jednoho mého známého. Hani přeji brzké uzdravení a těšení z nadcházejícího adventního času. Hela

  OdpovědětVymazat
 11. Je to hrozná škoda,že se zase začnou rušit různé akce.A já jsem chtěla jít na vánoční trhy a rozsvícení stromečku u nás na náměstí.Vypadá to zase špatně.
  Doma se zabavím,nové knihy z knihovny a háčkuji a tvořím nějaké věci na advent.
  Hlavně,abychom byly zdravé.Pásový opar měl švagr a ještě ho nemá pořád doléčený.Řekli mu,že by to mohl mít i po očkování,že je toho teď nějak hodně.Přeji ti,aby tě dlouho netrápil.
  Měj se hezky Hani

  OdpovědětVymazat
 12. Hani, jsem sice optimista, ale covid už tady pravděpodobně bude navždy nebo aspoň na dlouho. Krásný věnec. Ať je ti líp. Měj hezký den.

  OdpovědětVymazat
 13. Je to prevít, ten covid, co naplat. Nám zrušili rozsvěcení stromečku ve městě i v základní škole. Tam chodíme moc rádi, jsou tam trhy s výrobky dětí a dobrotami maminek a paní učitelek, klobásky, představení dětí. Loni nám to moc chybělo a letos tomu nebude jinak :(. Přeji brzké uzdravení!

  OdpovědětVymazat
 14. Rýchle vyliečenie! Keďže už lockdownujeme, aspoň sa nikde ani nemôžeš ponáhľať, môžeš kľudne odpočívať a liečiť sa :)

  OdpovědětVymazat
 15. Hani, věneček je krásný, také jsem včera zdobila. Mám ráda Vánoce do červena. Zrušené akce i trhy mne mrzí, loni nebyly vůbec a letos už byly pár dní otevřené, ale já je nestihla.
  Brzy se uzdrav, pásový opar je strašný.
  Přeji klidné adventní dny. D.

  OdpovědětVymazat
 16. Moc ráda jsem nakoukla,za prvé přeji brzské uzdravení,věneček je super,mám ráda jednodušší zdobení.Vánoční trhy jsou i u nás zrušené,ale dal tomu výbor název ,,farmářské,,trhy kdyby nebyly ani ty,tak by to bylo zde smutné,myslím,že se to přehání. Dneska jsem šla přes náměstí -musela jsem jít na tramvajku a napočítala jsem 10 lidí...Opatrujte se,asi vás nemám na blogu,tak raději ,,vykám,,.Moc zdravím Miluš

  OdpovědětVymazat
 17. Hani, hezký věneček. Přeji brzké uzdravení a klidný adventní čas. J.

  OdpovědětVymazat
 18. Hanko, přeji tobě a celé rodině poklidný Advent. Je mi líto, že se potýkáš s pásovým oparem. Je to prevít. Věnce děláš opravdu nádherné a vkusné. Covidem ohrožené akce trápí asi každého. Ta divadla jsou právě v období adventu milým zpestřením a když se lidé bojí nebo nesmí scházet je to smutné. Brzy se zotav z toho oparu.

  OdpovědětVymazat

Trochu do růžova

 A jsme v druhé polovině ledna. Rozkvetly mi orchidejky. Divím se. Až tak velikou péči ode mne nedostávají . Ony odkvetou, nasadí nový výhon...